Portal i sklep dekarski, akcesoria dekarskie, informacje.

Wszystko o papieRodzaje

Papa na dach jest materiałem który ma przede wszystkim zakryć dach aby dom był szczelny przed wszelkimi opadami. Kiedy przychodzi do wyboru rodzaju pap trzeba wiedzieć która wybrać aby faktycznie spełniała swoje zadanie. Technologia jest tak zaawansowana iż na rynku znajduje się przynajmniej kilka rodzajów pap. Do tych najbardziej znanych można zaliczyć papy asfaltowe, termozgrzewalne, gonty bitumiczne oraz bitumiczne płyty faliste. Każda z tych pap spełnia inne zadanie oraz ma zupełnie odmienny system ułożenia na dachu. Najbardziej popularną papą która stosuje wiele osób jest asfaltowa ponieważ kładzie się ją łatwo a do tego jest odporna na wszelkie zniszczenia czy też pogodę. Posiada ogromna wytrzymałość dlatego stosowana jest na dużych powierzchniach dachowych. Natomiast papy termozgrzewalne mają technologię bardziej nowoczesną. Są odporne przez nawet trzydzieści lat, z tym że specjalna ekipa musi się tym zajmować. Gonty bitumiczne natomiast są to rodzaje pap w postaci pasów układanych na dachu.

Zastosowanie

Papy dachowe mają bardzo różnorodne zastosowanie, ponieważ budownictwo rozwija się w szybkim tempie. Niegdyś budowane były domy o prostej konstrukcji i tym samym również położenie papy na dachu nie stanowiło problemu. Obecnie obiekty budowlane są różnych kształtów, różnej powierzchni, wysokości dlatego za każdym razem musi to być inna papa. Ważne jest aby została dobrze położona i utrzymywała się przez wiele lat bez względu na pogodę. Coraz to nowsze papy stanowią doskonała ochronę dla wielu obiektów. Oczywiście są to głównie domy ponieważ mieszkańcy muszą mieć pewność że dach jest dobrze zabezpieczony. Jednak papy zastosować można także na dachy mieszkaniowe i tym często zajmują się firmy budowlane lub spółdzielnia mieszkaniowa. Co jakiś czas takie papy są sprawdzane aby nie doszło do zalania mieszkań. Wyższej klasy papy są także stosowane pod obiekty prywatne, instytucje, biura jak również lokale o skośnych dachach. Obserwując pogodę widać jak burze iw chmury zrywają dachy dlatego papa jest niezbędna.

Właściwości

Papy na dach muszą mieć określone właściwości dzięki którym faktycznie trzymają się na dachu przez tak długi czas. Przede wszystkim są dostosowane do określonego dachu i tym musi się zająć producent. Dlatego przez wiele lat trwają badania i są wykonywane próby po to aby stwierdzić że dana papa spełnia wszystkie wymagania i normy. Dobrej jakości papa jest produktem składającym się z wielu warstw. Im więcej tym lepiej ponieważ szybciej przylega ona do dachu i trzyma się bardzo dobrze. Wystarczy tylko ją przyłożyć i dobrze docisnąć. Poza tym papy na dach muszą być także tak skonstruowane aby praca specjalistów przy nich była ułatwiona. Szczególnie ma o znaczenie latem kiedy jest pogoda ładna i są upalne dni. Papy na dach mogą być również wykonane z innych produktów, nie tylko asfaltopodobnych. Mogą one zawierać elementy włókna szklanego, czy też tkanin szklanych. Takie rozwiązania chronią dach przed różnego rodzaju zalaniem lub nasiąkaniem wodą. Z biegiem lat papy na dach coraz bardziej chronią dachy przed uszkodzeniami.

Wymiana

Wymiana papy dachowej to dosyć trudne zadanie. Zajmują się tym pracownicy budowlani którzy mają w tym zawodzie większe umiejętności. Przede wszystkim trzeba zobaczyć jak bardzo zniszczona jest stara papa i zerwać ja tak aby nie uszkodzić dachu. Czasami może to trwać wiele godzin ponieważ zależy od jakości papy oraz tego jak długo leżała na dachu. Zerwanie nie może być gwałtowne ponieważ dach może być delikatna konstrukcją. Również konstrukcje skośne nie są łatwa powierzchnią do wymiany. Dlatego pracownicy budowlani korzystają z wielu dostępnych narzędzi i tym samym ich praca jest łatwiejsza. Kiedy zerwie się starą papę wówczas należy dach oczyścić z wszelkich nieczystości. Warto takie prace wykonać przy ładnej słonecznej pogodzie aby zobaczyć gołym okiem jakie pozostałości zostawiła stara papa. Dopiero na jej miejsce po wszystkich czynnościach kładzie się nową. Zabieg ten wykonuje się o wiele szybciej ponieważ wszystko jest już przygotowane. Takie działania wymiany często dokonuje się po zimie.

Produkcja

Produkcja pap na dach jest działaniem na które trzeba bardzo dużo pieniędzy. Przede wszystkim producent musi znać się na tej branży aby wykonać towar w najlepszej klasie. Zazwyczaj producentami zostają specjaliści budowlani lub studenci studiów o kierunku typowo specjalistycznym budowlanym. Produkcja składa się przede wszystkim z kilku ważnych maszyn które produkują papy w stanie ciekłym. Dopiero potem zostają one wysuszone i wychodzi z nich stały produkt. Ważne jest każde działanie na wszystkich etapach produkcji dlatego w tym procesie głównym elementem jest ustawienie maszyn. Jest to odpowiedni dobór składników na papy oraz temperatura. Zazwyczaj producenci zatrudniają fachowców znających się na jakości pap. Dzięki temu każdego dnia są one sprawdzane i dopiero po otrzymaniu certyfikatu jakości mogą być wysłane na rynek. Producent nie może dopuścić do uchybień, ponieważ wie doskonale że produkt ten spełnia bardzo ważną rolę budowlaną. Jeśli okaże się że jest inaczej to może nawet zapłacić kare.

Sklepy

Sklepy z papami na dach to miejsca zazwyczaj budowlane. Powstaje ich coraz więcej tym bardziej że dekarstwo rozszerza swoje działalności. Jeden producent pap na dach może mieć nawet tysiące sklepów na całym świecie. Dlatego jeśli firmy budowlane i dekarskie mają zlecenia w różnych miejscach na świecie to nie mają obaw aby papa została dostarczona. Poza tym im większa ilość sklepów tym łatwiejszy dostęp oraz szybsza dostawa. Wiadome jest że jeśli zabraknie papy wtedy w ciągu kilku godzin maksymalnie trzeba ją dowieźć aby nie było żadnych trudności. Sklepy z papami budowlanymi są czynne cały dzień i dostarczają swoim klientom papy różnego rodzaju. Jeśli tylko na rynek wchodzi coraz to nowszy model to sklep powinien być w niego zaopatrzony. Zajmują się tym głównie hurtownie oraz producenci danej papy. Papa na dach może być marki krajowej jak i zagranicznej. Jednak najbardziej ważna jest jakość dlatego sklep musi wiedzieć co przyjmuje. Często też jest tak że to klient decyduje o tym jakiego rodzaju papy mu są niezbędne.

Dachy

Dachy to podstawowe elementy budynków na które kładzie się papy. Niegdyś były tylko znane proste lub ukośne i producenci tak dopasowali papy aby ludzie sami mogli je położyć. Czasami w jednym mieście czy na wsi działało kilku dekarzy i to oni załatwiali cała robotę. Jednak czasy się bardzo zmieniły, ponieważ obecne budownictwo pozwala na budowle o różnych powierzchniach i kształtach. Typowe papy nie służą ponieważ dachy są coraz bardziej skomplikowane. Poza tym okazuje się że jest to element wymagający coraz to nowocześniejszych rozwiązań. Na dachy potrzebna jest papa dobrej jakości, wysokiej wytrzymałości oraz większej grubości. Osoby które ją kładą na dach muszą znać przede wszystkim powierzchnię dachu. Czasami nie jest ona gładka jak to się wydaje tylko posiada liczne grudy budowlane, kominy, anteny satelitarne. Często na dachu pracuje cała ekipa która składa się z dekarzy oraz elektroników i elektryków. Położenie papy wymaga solidnego zabezpieczenia dachu aby nic nie spadło na przechodniów.

Portale

Portale dekarskie należą do tematyki budowlanej. Jeśli ktoś chce poszukać informacji na temat papy na dach to musi zajrzeć na te działy. Występują tam głównie artykuły na temat pap jakie obecnie się stosuje. Zazwyczaj jest ich szczegółowy opis, ponieważ nie każdy się zna na tej branży. Poza tym można zobaczyć na wielu zdjęciach jak papy na dach wyglądają obecnie. Jeśli ktoś jest początkującym dekarzem to również może się dowiedzieć jak je solidnie i dobrze położyć. Nie zawsze jest to wykonane prawidłowo i stąd są różne uszkodzenia lub wymiana papy na nową. Na portalach znajdują się także możliwości zamówienia dla siebie papy oraz zapłata za nią przelewem. Sklepy budowlane umożliwiają taki wybór ponieważ wiadome jest że ciężar papy jest solidny. Dlatego na życzenie jedzie ona na docelowe miejsce. Wszystkie portale muszą być uaktualniane ponieważ rodzaje oraz jakoś papy zmieniają się bardzo szybko. Musi ona spełnić wymogi technologiczne i tym samym producent również informuje o tym na wielu stronach.

Dekarz

Dekarz jest to taka osoba która zajmuje się dachami. Zazwyczaj je buduje oraz kładzie na nich papy oraz dachówki. Dekarzem mogą być osoby indywidualne które pracują na zlecenia jak również takie które razem tworzą firmę dekarską. W obecnych czasach nie jest to trudne jeśli trzeba położyć papę na dachu. Nie zajmują się już tym mieszkańcy tylko fachowcy. Wystarczy zadzwonić do dekarza i pokazać mu jak dach wygląda. Często jest tak że dekarz tylko raz spojrzy i widzi co jest potrzebne. On sam potrafi zakupić odpowiednie papy na dach oraz je położyć. Jeśli powierzchnia jest znacznie większa wtedy pomagają mu młodsi dekarze. Umiejętności jakie posiadają ćwiczy się przez lata. Jednak ma to swoje zalety ponieważ dekarz potrafi w kilka godzin zrobić nawet dwa lub trzy dachy. Dekarz zajmuje się wykonanie nowej papy na dachu, wymianą a także odnawia stara papę. Może to wykonywać przy dachach domostw mieszkalnych, domków, lokali, biur czy nawet instytucji. Często dekarze mają nadmiar pracy ponieważ papa dachowa wymaga przeglądu.

Uszkodzenia

Uszkodzenia jakie mogą być na dachu wynikają często z różnych przyczyn niezależnych od człowieka. Jednak nie można ich tak zostawić, ponieważ dach może wtedy ulec całkowitej destrukcji. Dlatego co kilka miesięcy specjalna ekipa specjalistów sprawdza dachy różnych budynków. Na pierwszy ogień idą zawsze instytucje w których pracują ważne osobistości. Taki dach musi być wykonany solidnie a kiedy tylko jest uszkodzenie od razu poprawia się wstawiając nową papę. Uszkodzenia mogą mieć różne przyczyny. Jednym z największych jest pogoda ponieważ nie zależy on od człowieka a drugą są ludzkie błędy. W tym wypadku jest to o tyle dobre że zawsze można znaleźć przyczynę tego co się stało. Najczęściej uszkodzenia wynikają ze złego położenia papy ponieważ po niedługim czasie widać jak ona źle funkcjonuje. Czasami uszkodzenia mogą być już na etapie produkcyjnym i wówczas także nie mogą być użytkowane. Jednak osoby które nie potrafią odróżniać jakości od siebie kupują i kładą na dach. Takie problemy trzeba szybko eliminować.

Pogoda

Pogoda ma znaczący wpływ na to jak papy się zachowują. Każdy dekarz wie że ich położenie musi odbywać się podczas ładnej pogody. Tylko wtedy widać wyraźnie jak papa leży oraz gdzie ewentualnie należy ją poprawić. Jedna papa może być na dachu przez wiele lat pod warunkiem że pogoda będzie stabilna. Jeśli są burze, wichury, obfite deszcze to po jakimś czasie papa może zostać uszkodzona lub zniszczona. W niektórych przypadkach pogoda potrafi zniszczyć dach całkowicie. W takich sytuacjach trzeba go remontować na nowo, jak również na nowo położyć papę. Nie są to łatwe sytuacje, ponieważ koszty spoczywają na mieszkańcach. W momencie kupna papy na dach trzeba zwracać uwagę na to jakie ma on właściwości oraz jaka pogodę może wytrzymać. Czasami warto dołożyć do lepszej papy po to, aby w razie różnych mocnych burz mieć spokój z dachem. Pogoda słoneczna i bardzo upalna także wpływa na zachowanie papy na dachu. Mimo że wytrzymuje ona wysokie temperatury to może w niektórych miejscach ściągać dach.

Opinie

Papa na dach jest wybierana w sklepie ze względu na różne czynniki. Czasami decyduje o tym jakość, cena, a nawet marka. Typów jest dosyć dużo i nie zawsze wiadomo na którą papę się zdecydować. W tym celu można poczytać opinie zarówno klientów, jak i ekspertów od papy dachowej. Przy okazji można się dowiedzieć bardzo wiele informacji. Wiele opinii pokazuje również które papy są lepsze ponieważ muszą przetrwać nawet wiele lat. Każda opinia powinna być potwierdzona przez specjalistów aby następni klienci mieli pewność co do wyboru papy. Dlatego warto korzystać tylko ze sprawdzonych opinii które mogą znajdować się w czasopismach budowlanych czy na stronach producentów. Czasami zdarza się że producent sam gwarantuje że jego papy są doskonałe jakości i ma prawo pokazać na to dokumenty i certyfikaty jakości. Wówczas jest to dowód na to że warto je zakupić i położyć na dach. Ludzie interesują się tym tematem ponieważ papy kupuje się raz na jakiś czas ale za to wydaje na to spore sumy pieniędzy.


 
słowa kluczowe: papa dachowa

Zobacz produkty:

Blachodachówka VICOR VIKA 350, Poliester… (VICOR) - Blachodachówka VICOR VIKA 350, Poliester połysk, pow. całkowita (m2)VICOR VIKA 350 Szerokość całkowita/efektywna: (mm) 1183/1100 Długość modułu (mm): 350 Głębokość tłoczenia (mm): 23 Grubość materiału: 0,5… - cena 24.59PLN
Więcej >>
Blachodachówka VICOR VIKA 350, Poliester… (VICOR) - Blachodachówka VICOR VIKA 350, Poliester mat, Całkowity (m2)VICOR VIKA 350 Szerokość całkowita/efektywna: (mm) 1183/1100 Długość modułu (mm): 350 Głębokość tłoczenia (mm): 23 Grubość materiału: 0,5… - cena 24.68PLN
Więcej >>
Blachodachówka VICOR RIKI 400, Poliester… (VICOR) - Blachodachówka VICOR RIKI 400, Poliester połysk, Całkowity (m2)VICOR RIKI 400 Szerokość całkowita/efektywna (mm): 1183/1100 Długość modułu (mm): 400 Głębokość tłoczenia (mm): 23 Grubość materiału: 0,5… - cena 24.22PLN
Więcej >>
Blachodachówka VICOR RIKI 400, Poliester… (VICOR) - Blachodachówka VICOR RIKI 400, Poliester mat, Całkowity (m2)VICOR RIKI 400 Szerokość całkowita/efektywna (mm): 1183/1100 Długość modułu (mm): 400 Głębokość tłoczenia (mm): 23 Grubość materiału: 0,5… - cena 24.26PLN
Więcej >>
Blachodachówka BUDMAT Zefir połysk… (BUDMAT) - Blachodachówka BUDMAT Zefir połysk 1.1m krycia (m2całkowity).Blachodachówka Bud Mat Zefir połysk. Blachodachówka ZEFIR ® to bez wątpienia jedno z najlepszych i najbardziej ekonomicznych pokryć dachowych. Wydłużona… - cena 27.99PLN
Więcej >>
Blachodachówka BUDMAT Zefir mat 1.1m… (BUDMAT) - Blachodachówka BUDMAT Zefir mat 1.1m krycia (m2całkowity)Blachodachówka Bud Mat Zefir mat. Blachodachówka ZEFIR ® to bez wątpienia jedno z najlepszych i najbardziej ekonomicznych pokryć dachowych. Wydłużona… - cena 29.99PLN
Więcej >>
Blachodachówka BUDMAT Sara połysk 1.1m… (BUDMAT) - Blachodachówka BUDMAT Sara połysk 1.1m krycia (całkowity).Blachodachówka Bud Mat SARA połysk. Blachodachówka SARA ® jest zdobywczynią złotego medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2001 w kategorii… - cena 28.08PLN
Więcej >>
Blachodachówka BUDMAT Sara mat 1.1m… (BUDMAT) - Blachodachówka BUDMAT Sara mat 1.1m krycia (m2całkowity).Blachodachówka Bud Mat SARA mat. Blachodachówka SARA ® jest zdobywczynią złotego medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2001 w kategorii… - cena 34.95PLN
Więcej >>
Artykuły:
Wszystko o papie
Rodzaje Papa na dach jest materiałem który ma przede wszystkim zakryć dach aby dom był szczelny przed wszelkimi opadami. Kiedy przychodzi do wyboru rodzaju pap trzeba wiedzieć która wybrać aby faktycznie spełniała swoje zadanie. Technologia jest tak zaawansowana iż na rynku znajduje się przynajmniej kilka rodzajów pap.…
Czytaj całość >>
Systemy rynnowe
  Możemy wyróżnić kilka system rynnowych metalowych, z czego każdy jest przeznaczony do innego budynku. Systemy rynnowe 100/80 używane są zazwyczaj do niewielkich daszków, balkonów, altanek lub małych gospodarczych budynków. Systemy 125/100 stosuje się głównie do domków jednorodzinnych. Opcja…
Czytaj całość >>

Rynny/pricelow/" title="Rynny">Rynny

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Blacha-trapezowa/pricelow/" title="Blacha trapezowa">Blacha trapezowa

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Papa-papy/pricelow/" title="Papa, papy">Papa, papy

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Styropapa/pricelow/" title="Styropapa">Styropapa

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Plyty-warstwowe/pricelow/" title="Płyty warstwowe">Płyty warstwowe

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Akcesoria-dachowe/pricelow/" title="Akcesoria dachowe">Akcesoria dachowe

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Akcesoria-okapu/pricelow/" title="Akcesoria okapu">Akcesoria okapu

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Zaprawy-dekarskie/pricelow/" title="Zaprawy dekarskie">Zaprawy dekarskie

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Okna-dachowe/pricelow/" title="Okna dachowe">Okna dachowe

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Narzedzia-dekarskie/pricelow/" title="Narzędzia dekarskie">Narzędzia dekarskie

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Dachowki-Creaton/pricelow/" title="Dachówki Creaton">Dachówki Creaton

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Dachowki-Jacobi/pricelow/" title="Dachówki Jacobi">Dachówki Jacobi

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Dachowki-Jopek/pricelow/" title="Dachówki Jopek">Dachówki Jopek

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Dachowki-Koramic-i-Jungmeier/pricelow/" title="Dachówki Koramic i Jungmeier">Dachówki Koramic i Jungmeier

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Dachowki-Rupp-Ceramika/pricelow/" title="Dachówki Rupp Ceramika">Dachówki Rupp Ceramika

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Braas-dachowki-cementowe/pricelow/" title="Braas-dachówki cementowe">Braas-dachówki cementowe

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Euronit-dachowki-cementowe/pricelow/" title="Euronit - dachówki cementowe">Euronit - dachówki cementowe

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Prodach-dachowki-cementowe/pricelow/" title="Prodach - dachówki cementowe">Prodach - dachówki cementowe

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Gonty-GUTTA/pricelow/" title="Gonty GUTTA">Gonty GUTTA

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Gonty-IKO/pricelow/" title="Gonty IKO">Gonty IKO

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Gonty-Icopal/pricelow/" title="Gonty Icopal">Gonty Icopal

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Gonty-KATEPAL/pricelow/" title="Gonty KATEPAL">Gonty KATEPAL

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Gonty-KERABIT/pricelow/" title="Gonty KERABIT">Gonty KERABIT

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Gonty-OWENS-CORNING/pricelow/" title="Gonty OWENS CORNING">Gonty OWENS CORNING

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 27

Gonty-TEGOLA/pricelow/" title="Gonty TEGOLA">Gonty TEGOLA

VICOR
BUDMAT
PRUSZYŃSKI
RUUKKI
ICOPAL
PLASTMO
CELLFAST
MARLEY
IZOBUD
LEMAR
RADEK
ALBATERM
STYROPOZ
URSA
EURONIT
KERABIT
DORKEN
ONDULINE
SOUDAL
WA-BiS
SELENA
SIKA
QMAR
LAKMA
ADW
DOBROPLAST
RUBI
CREATON
JACOBI
JOPEK
RUPP CERAMIKA
BRAAS
PRODACH
GUTTA
IKO
KATEPAL
OWENS CORNING

Artykuły

Wszystko o papie
Pokrycia dachowe online

Informacje o produktach

Systemy rynnowe

Różne

Firmy produkujące wpusty dachowe